Extraliga ČR - sezóna 2021/2022

HB OSTROV OBHÁJIL MISTROVSKÝ TITUL

 

Bylo to finále se vším všudy. Nervozita, napětí, skvělé výkony a k tomu všemu zaplněné tribuny. Na druhý finálový duel se dlouho bude vzpomínat. Domácí HB Ostrov Havlíčkův Brod podruhé porazil vítěze základní části SKST Cheb a obhájil mistrovský titul. Naprosto po zásluze.

Před začátkem utkání převzali pohár a medaile za třetí místo v Extralize mužů hráči El Niňa Praha. Pak naopak vedení domácího klubu ocenilo tři osobnosti, které v minulosti pomohly Havlíčkově Brodu k zisku mistrovských titulů. Šlo o trenéra Tomáše Demka a hráče Josefa Šimončíka s Pavlem Širučkem.

A pak už se druhé finále rozběhlo naplno. Hned v úvodní dvouhře proti sobě nastoupili hráči, kteří jsou papírové jedničky obou družstev. Zatímco v Chebu zvítězil David Reitšpies, tentokrát se radoval Tomáš Tregler. „Asi to nebylo moc koukatelné, bylo to o tom, kdo udělá méně chyb, kdo dá první balon na stůl. Měl jsem v hlavě několik neproměněných mečbolů v prvním utkání, snažil jsem se nedělat chyby. I při mém prvním mečbolu jsem si říkal, že to musím dát hlavně na stůl. Pak to ze mne všechno neskutečně spadlo a jsem rád za ten první bod,“ řekl po vítězném zápase Tomáš Tregler.

Druhá dvouhra mezi domácím Michalem Obešlem a Antonínem Gavlasem byla o poznání dramatičtější a vyrovnanější. Obešlo dvakrát dotahoval náskok soupeře, aby nakonec v pátém setu rozhodl o svém vítězství a posunul HB Ostrov doslova na dosah mistrovskému titulu. „Mám obrovskou radost z výhry a už jen doufám, že to Dima dotáhne do konce, protože já už tam nechci, jsem úplně vyšťavený,“ přiznal po zápase.

Změnu herny, kdy místo Birell Arény přivítali domácí svého soupeře v Kulturním domě Ostrov, Obešlo přivítal, protože z atmosféry byl nadšený. „Tohle se v Evropě moc nevidí, tohle musí bavit hráče i diváky. Nevím, kolik jich tady je, ale jsou skvělí,“ řekl na adresu fanoušků Havlíčkova Brodu, ale také Chebu.

Dmitrij Prokopcov se ve třetím zápase snažil plnit přání Michala Obešla. Proti Stanislavu Kučerovi nastoupil maximálně soustředěný a od začátku byl lepším hráčem. Kučerovi příliš nepomohl ani time out na začátku druhého setu za stavu 0:3. Sice na krátko dostal do hry, ale Prokopcov byl lepším hráčem. „Možná jsem udělal ten poslední bod, ale tahle série měla jiného hrdinu, a tím byl Michal Obešlo. On hrál fantasticky a my jsme mu pomohli dát dohromady tři body. Mám obrovskou radost,“ řekl po zápase Dmitrij Prokopcov.

Po jeho proměněném mečbolu začaly mohutné oslavy s věrnými fanoušky. Během nich ještě stihl trenér mistrů republiky Bohumil Vožický říct pár vět: „Bylo to mnohem složitější než vloni. Měli jsme v play off dva velmi silné soupeře, v semifinále jsme porazili EL Niňo Praha a ve finále pak Cheb. O to cennější ten titul je.“

Výsledek utkání finále play off

HB Ostrov H. Brod – SKST Cheb 3:0

Tomáš TREGLER – David REIŠPIES 3:1 (9,-4,8,9), Michal OBEŠLO – Antonín GAVLAS 3:2 (-9,7,-7,9,8), Dmitrij PROKOPCOV – Stanislav KUČERA 3:0 (4,7,4). Konečný stav série: 2:0.