Batesta Chodov

List 01

 

 List 02

 

 List 03

 

List 04

 

List 05

 

List 06

 

List 07

 

List 08

 

List 09

 

List 10

 

List 11

 

List 12

 

List 13

 

List 14

 

List 15

 

List 16

 

List 17

 

List 18

 

List 19

 

List 20

 

List 21

 

Současná tělovýchovná jednota oficiálně vznikla 1.9.1995 pod názvem TJ Batesta Chodov – stolní tenis, IČO 18248829, adresa Chodov, Komenského 1077. Samotný oddíl funguje již od roku 1971, tehdy pod názvem SOU CHODOS CHODOV. S legislativní změnou a novelizací nového občanského zákoníku se z tělovýchovné jednoty stal spolek Tělovýchovná jednota Batesta Chodov, z. s.

 

Herna Foto 01

Tělocvična ZŠ J.A.Komenského - místo tréninků a zápasů TJ Batesta Chodov

 

Stolní tenis se tedy s většími či menšími úspěchy hraje v Chodově více než 40 let. V průběhu historie oddílu byl vždy kladen důraz především na práci s dětmi a mládeží a družstvo mužů bylo tou pomyslnou špičkou ledovce. Od svého založení do současnosti jeho členové zastřešují fungování stolně tenisového oddílu s několika družstvy mužů, tak i mládeží a v neposlední řadě taktéž přípravkou. Fungování oddílu si jeho představitelé nedokážou představit bez podpory mnoha dobrovolníků a jednotlivých členů oddílu, tak i města Chodova.

 

Herna Foto 02

Sportovní hala - Herna

 

Smyslem oddílu je zapojit chodovskou mládež do sportovní aktivity a zajistit tak tradici stolního tenisu v Chodově i nadále. Mládež tak má plně k dispozici know-how licencovaných trenérů a dlouholetých hráčů.

 

Soustredeni   Lhuta 2015

Letní sportovní soustředění ve stolním tenisu. Ve dnech 2. - 9. 8. 2015 uspořádal oddíl stolního tenisu TJ Batesta Chodov pro svou mládež sportovní soustředění v obci Lhůta u Rokycan.

 

Historie stolního tenisu v Chodově sahá do roku 1971, kdy začal ve sportovním odvětví působit oddíl stolního tenisu SOU CHODOS CHODOV. Pod vedením houževnatého Karla Malého st. začínají vyrůstat  první hráči, díky kterým se dostaví první jednotlivé úspěchy. Mezi nimi nutno zmínit jména jako Rudolf Krček, Pavel Kočí, Jaroslav Plaček, Bohuslav Vala aj.

Jedním z milníků chodovské pingpongové historie se stal rok 1988, kdy se chodovský stolní tenis probojoval do kolektivní celorepublikové soutěže, kterým byla II. národní liga (složení družstva Karel Malý st., Bohuslav Vala, Jaroslav Plaček, Karel Malý ml. a Tomáš Vrbka). Do té doby již Chodov zaznamenal několik krajských a okresních úspěchů mezi jednotlivci (nutno podotknout, že se jednalo o oblast západních Čech, nikoli současného Karlovarského kraje). V této době vystrkují růžky i Karel Malý ml., Tomáš Vrbka, Martin Holub, Zdeněk Štýs aj. Ve druhé polovině 90. let oddíl zažívá náborový dětský boom, jehož někteří jednotlivci působí v oddíle dodnes. Mezi nejúspěšnější patřili Emil Tišer, Petr Huleš, Martin Tonhauser, Vojtěch Janů, Robert Tonhauser aj.

V roce 1995 ukončuje činnost SOU CHODOS CHODOV a oddíl stolního tenisu se stěhuje do tělocvičny při Obchodní akademii v Chodově pod záštitu DDM Bludiště Chodov a zároveň dochází ke změně jména na TJ BATESTA CHODOV. V této době jako starší žáci již vystrkují růžky Filip Bufka a Jan Kořínek, kteří se dokázali ve dvou probojovat na republikové finále tří členných družstev. Úspěšně jim sekundovali Radim Paule, Jiří Kalanyos, David Czarkowski a Jiří Kysel.

O 3 roky později zažívá chodovský stolní tenis nejlepší éru v mládežnických kategoriích. Republikovým titulem v jednotlivcích i družstvech se tak mohli pyšnit František Plaček, Jan Žák, Leon Noveský a Petr Kovačič. Těchto hráčů si okamžitě všimli trenéři a funkcionáři těch nejlepších oddílů a tak v současné době až na Leona hrají všichni na profesionální úrovni v Německu.

 

PA211144 300x225

 

Nejmladší historie je ve jménu opět mládeže, díky kterým je Chodov stále ve špičce kraje. Za úspěchy tak stojí zejména Tomáš Partyngl a Jakub Visinger, kterým zdárně šlapou na paty Petr Mora, David Fassel, Radovan Netík a Stanislav Hanzálek.

Od roku 1988 je naše A družstvo až na 2 výjimky pravidelně účastníkem 2. ligy, resp. 3. ligy z důvodu reorganizace soutěží. V roce 2004 jsou v Chodově dokonce A i B týmy v lize. V sezóně 2006 se A družstvu podařilo díky hráčům Plaček, Bufka, Kovačič, Vrbka a Heidler probojovat do 2. ligy, kde se mimochodem i udrželo 2 sezóny. V roce 2012 se „áčko“ opět pokoušelo bojovat o postup do 2. ligy, ovšem narazilo na ambiciózního soupeře z Jirkova a prohrálo tak smolně až v samotném finále play-off 3. ligy. B mužstvo hraje divizi ve složení Martin a Robert Tonhauserové, Jiří Kalanyos, David Kruliš a Jan Kožuškanič.

Jedním z mnoha dalších úspěchů je nespočet vítězství v anketě o sportovce města Chodova v kategoriích mládeže i dospělých, v jednotlivcích i družstvech.

Současnost, jak jsem již uvedl výše, patří naší mládeži. Naše chodovské naděje zejména Tomáš Partyngl, Petr Mora, Ondřej Minář, Adam Huleš, Matěj Brož, Jiří Nykl, Lukáš Boči, Barbora Perglerová, Klára Kárová a Natálie Morová představují obrovský potenciál hrát na velmi vysoké úrovni. Budoucnost chodovského stolního tenisu tak bude zajištěna jejich jmény v podobě reprezentace města Chodova několik dalších let. Pomyslně bude naše mužské „áčko“ hrající 3. ligu v jejich stínu.